תחזוקת דקים

תחזוקת דקים – כללים בסיסיים

דקים נחשבים לסגנון ריצוף איכותי, יוקרתי ופופולארי מאד עבור משטחי חוץ. בבסיסם הדקים הם קורות עשויות עץ שאיתם מחפים שטחים שלמים. בדרך כלל, מתחת לדק ישנה קונסטרוקציה שלמה שנועדה ליצור רצפה ישרה ובסיס יציב ובטוח לשימוש. כיום, אפשר להשיג דקים לא רק מעץ אמיתי. כמו שישנם פרקטים מעץ לעומת פרקטים סינטטיים, כך ישנם דקים מעץ אמיתי לעומת דקים סינטטיים. כאשר דנים בנושא של תחזוקת דקים, חשוב לדעת שגם לגבי תחזוקה יש הבדל בין השניים. לפניכם מידע נוסף.

תחזוקת דקים עשויים עץ אמיתי:

טיפול ותחזוקת דקיםדק עשוי עץ אמיתי הוא כמובן צורה מוצלחת ביותר לצורכי חיפוי הרצפה החיצונית שלכם. הרבה פעמים, תחזוקת דקים עשויי עץ גורמת לבהלה. למען האמת, אין סיבה אמיתית להיבהל. ניתן לתחזק דקים עץ אוטנטיים בלי הרבה טרחה ועם הרבה הצלחה. האופן בו ניתן לשמור על תחזוקת דקים נכונה הוא כדלהלן-

  • ראשית- חשוב לבחור בדק איכותי. דקים איכותיים יכולים להקל עליכם והם שומרים על איכותם לאורך זמן הרבה יותר מאשר דקים מסוג נחות.
  • שנית- חשוב מאד להימנע משימוש בחומרים כימיים חזקים בניקוי הדק שלכם. למשל, גם אם מאד מתחשק לכם, את האקונומיקה תשאירו לבית! הדק ממש לא אוהב חומרים כגון אלו ויש לשמור על מרחק בטוח בין חומרים כאלה לבין הדק שלכם.
  • שלישית- וכנראה החשוב ביותר, אין מה לעשות, יש להשקיע יום בשנה בו אתם עסוקים אך ורק במה שמכונה תחזוקת דקים. עליכם לשייף מעט את הדק שלכם, לשמן אותו על פי ההוראות ולדאוג לניקוי אך ורק בחומרים המתאימים לניקוי בדק עץ אמיתי. מדובר בסך הכול בהשקעה חד שנתית שללא ספק משתלמת ועושה את ההבדל הגדול.

תחזוקת דקים סינטטיים:

דקים סינטטיים באו לתת מענה לכל אלו שמתקשים לעמוד בתנאים הנדרשים לצורך תחזוקת דקים מעץ מלא. באופן כללי, מדובר בדקים דמויי עץ. ברגע שהדק אינו עשוי מעץ אמיתי, מפגעים סביבתיים משפיעים עליו הרבה פחות. למשל, עץ אמיתי עשוי להיות פגיע יותר מדק סינטטי כאשר הוא חשוף לשמש וכך הלאה. לצורך תחזוקת דקים סינטטיים עדיין יש צורך בהשקעה מדי פעם אולם מדובר בהתעסקות פחות אינטנסיבית אם כי גם כאן רצוי להקפיד ולתחזק ע"פ הנחיות היצרן.

דקוליין הצללות שרותי תחזוקה ושימון דקים מעץ

חברת דקוליין הצללות היא חברה אשר מתמחה בביצוע עבודות עץ לגינה ולחוץ . בחברת דקוליין הצללות תוכלו למצוא דקים מעץ או סינטטי אשר מתאימים במיוחד לצורכיכם ולאזור אותו תרצו לרצף. בדקוליין הצללות תוכלו למצוא מידע וסיוע רב על הדקים המתאימים לכם ועל הדרכים לטיפול נכון בהם, וכמובן, תוכלו לבחור בדק אשר יתאים בצורה המושלמת לחצר או למרפסת שלכם. בדקוליין הצללות כל לקוח מקבל מוצרבהתאמה אישיים בהתאם לצרכים הספציפיים שלו ולהעדפות האישיות שלו, כדי שהתוצאה תהיה מושלמת.