טיפים כיצד לבחור סוכך

סוכך- תפקידו של סוכך הוא לספק רמת הגנה מסוימת. למשל, תפקידו של סוכך המוצב בגינות ציבוריות הינו ליצור הגנה מפני קרני השמש והחמסינים של הקיץ.

לעומת זאת, סוככים אחרים נועדו לצורך מתן מחסה מפני גשם וכן הענקת פינה מוצללת במקומות שבהם יש בכך צורך. בגדול סוכך נועד לגונן על המשתמשים בו אך לצורך השגת היעד הזה, הסוכך חייב להיות איכותי ויותר מכך, מתאים לצרכים שלכם. לפניכם רשימת טיפים שיסייעו להבין כיצד בוחרים סוכך.

סוכך

טיפים לבחירת סוככים

  1. טיפ מספר 1- בחינת מידת הקביעות של הסוכך: חשוב מאד, אם אתם צריכים סוכך לימות החורף אך לא לימות הקיץ, אין טעם לבחור סוכך שיעמוד באופן קבוע לאורך השנה כולה. ראשית, סוכך עשוי להפריע בעין. שנית, סוכך קבוע נתון בהתמודדות הממושכת מול נזקי הסביבה ולכן עשוי להישחק מהר אף כי למעשה אין בו צורך בחלקים שונים של השנה וכן הלאה. כיום, ישנם פתרונות עבור סוככים שניתנים לפירוק והרכב קלים ופשוטים בהתאם לצורך. כך, אתם יכולים להרכיב סוכך ולפרק אותו על פי צו השעה. יש לכך יתרון רב וחשוב לשים לב לאפשרות הזו.
  • טיפ מספר 2- לא להתפשר על יופי: סוכך יכול להיות גימיק שמוסיף לעיצוב כפי שהוא גם יכול להיות פגם במראה של הסביבה. כמובן שמה שקובע את מידת ההשתלבות של הסוכך בסביבה ומידת התרומה שלו למראה הסביבתי, הינו המראה של הסוכך. לכן, חשוב לבחור סוכך יפה. נכון, מדובר הרבה פעמים בהוצאה גדולה, ובכל זאת, סוכך שלא נראה טוב פוגע במראה של הסביבה. אתם אולי נותנים מקום להתחבא מפני השמש הקופחת אך אתם גם יוצרים נוף הרבה פחות מוצלח.
  • טיפ מספר 3- התאמה בין הסוכך לתפקידו ומעמדו: כדי שסוכך יסייע לכם, חייבת להיות התאמה בין המטרה לשמה בחרתם להוסיף סוכך לסוג הסוכך שבחרתם. ההתאמה באה לידי ביטוי בכמה מישורים. מצד אחד ישנם סוגים רבים של סוככים כגון- סוככי מסילות, סוככי זרועות ועוד שיש לבחור מביניהם ומצד שני, יש לדאוג לבחירה של סוכך איכותי שעשוי מחומר עמיד ביחס למיקום הסביבתי. למשל, סוכך שלא עשוי מחומר מתאים למים, עשוי להיפגע מהגשם. לכן, אם הוא נועד לתת כיסוי מפני הגשם הוא פשוט לא יתאים לכם.