מהי פרגולה ואילו סוגי פרגולות קיימות

פרגולות הן מעין סככות, אשר משמשות למטרות רבות ושונות. המטרה העיקרית של בניית פרגולות היא יצירת הצללה. ניתן למצוא פרגולות במקומות רבים, כמו למשל במרפסות שמש ביתיות או בחצרות. הפרגולות בנויות ממוטות דקים שביניהם רווחים גדולים יחסית.

הפרגולות מונחות על עמודים בחצר או במרפסת ומשמשות להצללה של האזור, כדי שניתן יהיה לבלות במקום שעות פנאי במנוחה, בקריאה או במשחק, מבלי להיות חשופים לחום הכבד של השמש, אך עדיין באוויר הפתוח הנעים. לעיתים מכילה הפרגולה גם מעין קיר באותו סגנון, על מנת לחסום את חום השמש המגיע מכיוונים שונים. בנוסף, פעמים רבות משמשות הפרגולות כבסיס לצמחים מטפסים, אשר מעניקים יופי רב לחצר ומשמשים גם להצללה טובה.

סוגי פרגולות

פרגולות יכולות להיות עשויות ממגוון חומרים. הפרגולות הנפוצות ביותר הן פרגולות עץ ופרגולות מאלומיניום. לכל אחד מן הסוגים ישנם, כמובן, יתרונות וחסרונות. פרגולות עץ משוות לחצר או למרפסת מראה טבעי יותר. הן נאות במיוחד, ועוברות טיפול ייחודי אשר מאפשר להן להיות עמידות גם לגשם.

פרגולות עץ גם זולות יחסית לחלופה. החיסרון של פרגולות מעץ הוא שהן זקוקות לתחזוקה שוטפת עם החומרים המתאימים, מכיוון שהעץ מתרחב ומתכווץ לפי מזג האוויר וללא טיפול הולם הוא עלול להיחלש ולהתבלות. פרגולות מאלומיניום אינן דורשות תחזוקה כלל. ניתן להשיג אותן במגוון רחב מאד של צבעים, יותר מאשר פרגולות עץ, וניתן אף להתקין להן גג חשמלי אותו ניתן לפתוח ולסגור בקלות על פי הצורך. עם זאת, מחירן של פרגולות מאלומיניום יקר יותר, והמראה שלהן טבעי פחות.

חברת דקוליין הצללות מתמחה בייצור של פרגולות ייחודיות בהתאמה אישית.

הפרגולות של חברת דקוליין הצללות הן פרגולות איכותיות ויפהפיות, אשר עשויות מן החומרים האיכותיים ביותר ועשויות בייצור אישי מיוחד לכל לקוח ולא כפס ייצור קבוע. דקוליין הצללות מתמחה בעיצוב אישי של הפרגולות, כדי שכל בית וחצר יזכו לפרגולה המתאימה להם ביותר. חברת דקוליין הצללות מציעה פרגולות מעץ ומאלומיניום, על פי ההעדפה האישית של כל לקוח ועל פי תנאי השטח במקום.